Czy Maria Konopnicka byla lesbijka , a Kopernik kobieta? analiza dla bezwstydnych,,.,

koperniktez-byla-kobietaZdementujmy to na wstepie,  Kopernik nie byla kobieta …:)

Maria Konopnicka, zasłużona poetka, nowelistka, tlumaczka  , autorka słynnej patriotycznej piesni  „Roty”- ktora stala sie hymnem narodowcow, w bogatym zyciorysie posiada pewnien element ktory jakby „nie pasuje” do tego” bogobojnego emploi „.

Zrodla historyczne podaja iz „zyla przez okres 20 lat ( !!!) w „glebokiej przyjaźni  z Maria Dulebianka” ( malarka, publicystka , aktywista  pierwszej fali feminizmu ) w dworku w Żarnowcu .

Bedac uprzednio zona  i matka 8 -ga dzieci ,  zyjaca   z mężczyzna ktory ograniczal jej spolecznikowskie pasje i pisarskie ambicje, pragnacym  uczynić z niej „kure domowa”.

Z Dulebianka podróżowały po Europie,  żyły niczym zgodne  małżeństwo,  wzajemnie wspierając się i  inspirując…ale czy z horoskopu obu pan , można  wyłowić orientacje seksualna?

Astrologiczne wskazania na odmienna orientacje to przede wszystkim:

– aspekty , zwłaszcza napięciowe pomiędzy Marsem a Wenus

-znaczące aspekty pomiędzy Marsem i Wenus a Uranem i Plutonem

-Mars , Wenus w 12 domu {ukrywane,  nieakceptowane badz piętnowane społecznie  formy ekspresji seksualnej }

-Słonce w kon z Marsem u kobiety, Słonce w kon z Wenus u mężczyzny daja tzw męski badz kobiecy RYS charakteru

Ogólnie rzecz ujmując wybitnie ognisty temperament ktory moze grozić „seksoholizmem” niesie posadowienie ważnych planet  na odcinku zodiakalnym zwanym : „via combusta” ( droga spalona) pomiędzy 15 st Wagi a 15 st Skropiona .Ale o tym w drugiej części tekstu…

Zapominając na chwile o poprawności  politycznej zacytujmy Leona Zawadzkiego z trylogii  „Ariadna -Wyrocznia” :

homoseksualizm – w horoskopie kobiety silna obsada i mocne aspekty sygnifikatorow męskich w znakach żeńskich  w horoskopach mężczyzn, silna , dominujaca pozycja Jowisza i Saturna w znakach żywiołu ziemi ( szczególnie w znaku Koziorozca ) oraz żywiołu ognia , szczególnie Barana i Strzelca.”

i dalej:

TRYBADA- w miłości lesbijskiej kobieta pełniąca role mezczyzny : Wenus , Mars, Saturn , Jowisz w znaku Barana, Strzelca, Koziorożca , czesto występuje koniunkcja tych sygnifikatorow”

W horoskopie Konopnickiej Słonce stoi w koniunkcji z Marsem , co uzasadnia jej ambicje  i aktywność zawodowa , na niwie literatury , co wcale nie było norma w tamtych czasach. Władcą jej stellum , Merkury z zasady jest „bezpłciowy”, i jak każdy podwójny znak  może  wskazywać  na biseksualizm..

Uwage zwraca Wenus w kwadracie do Urana, co może skłaniać do ekscentrycznych zachowań min w zyciu erotycznym , a nawet do „głębokiej pogardy dla „normalnych relacji” ze zacytuje Hajo Banhazafa,

Slonce w kwadracie do Lilith co niechybnie ukazuje pewna dysharmonie w relacji z ojcem , ktory jest pierwowzorem mężczyzny dla  kazdej dziewczynki.

Piotr Piotrowski pisze „Aspekty Lilith ze Słońcem wskazują na ich stosunek wobec mężczyzn  ktory często wiąże sie z odrzuceniem partnera, walczeniem z nim, lekceważeniem  lub po prostu oznacza niemożność stworzenia satysfakcjonującego związku uczuciowego” .

Księżyc w kiepskim położeniu w znaku Skorpiona , wskazuje na wielka   emocjonalność, oraz skłonność do ukrywania prywatności.

Jednakze ewidentnych skłonności do  homoseksualizmu w tym radixie nie widać !

Kosmogram Dulebianki spełnia regule zawarta we wskazaniach pana Leona Zawadzkiego ,Wenus jest w  męskim znaku Strzelca w opozycji  z Uranem .

W horoskopach synastrycznych silne  napiecie  erotyczne wystepuje przy opozycji lub koniunkcji Marsa z Wenus partnerów ,  u pan mamy opozycje Marsa w Bliznietach Konopnickiej z Wenus w Strzelcu Dulebianki …

Slonce  malarki , znajduje sie na odcinku Via Combusta, ( 28 st) a Pluton w scislej koniunkcji z Lilith  w Byku .

Piotr Piotrowsi pisze o aspektach Pluton -Lilith :„Zwiekszaja intensywność i wplywaja na potrzebę doświadczenia głębi, dlatego urodzeni chetnie przekraczają  dozwolone normy, przełamują ustalone granice, wchodząc w mroczny świat rozmaitych przezyc , czym na mniejsza lub większa skale , nierzadko wywoluja skandale” .

Głowa smoka w Koziorożcu u obu pan,  wskazuje na karmicznosc tej relacji , choć Księżyce w opozycyjnych znakach  mogą wskazywać na mnogość kompromisów jakie musiały zawrzeć by  dostroić sie do własnych emocjonalnych drgań..

Konopnicka używała meskich pseudonimów, Dulebianka ubierała sie po męsku …to także jest  wskazówka , ktorej chyba nie wolno lekceważyć.,..

Wracajac do odcinka zwanego „Via combusta” – cieszącego sie zla sława wsrod dawnych i części współczesnych astrologow ,…

Zla slawa opiera sie na podstawiowej  konstatacji ze w tych znakach: Slonce znajduje sie w upadku w Wadze , zas Ksiezyc w Skorpionie…

Ludzie z silna obsada tego odcinka rzeczywiscie ralatywnie czesciej popadaja w klopoty z racji swego wielkiego temperamantu , zazwyczaj erotycznego ..( choc czasem politycznego – patrz Janusz Korwin -Mikke) .Te klopoty i problemy to;

-seksoholizm

-choroby weneryczne

-niewiernosc, sadomasochizm

– wkraczanie w „mroczne rewiry”

Przyklady „ku przestrodze” , ze swiata tzw znanych ludzi to:

Silvio Berlusconi , wloski polityk, potentat medialny, slynacy ze skandali z nieletnimi  prostytutkami w tle  vide „bunga -bunga”

Anne Nicole Smith – modelka erotyczna  „playboya” , aktorka , skandalistka przedwcześnie zmarla z powodu przedawkowania lekow i narkotykow .

Michael Douglas – aktor znany z uzależnienia  od seksu .

wolff-0909-01

300full

Anna-Nicole-Smith

Ponizej radix Marii Dulebianki, nizej Marii Konopnickiej:

1

4c0e48b3-ac08-4e28-80a8-c0ea35884328_260x

ScreenHunter_05 Nov. 16 12.01

565919_4509669831441_1581441256_n

2 Komentarze

  1. Posted by lr on 24 grudnia, 2012 at 00:40

    mam pięć planet na tym odcinku a do tego wenus w strzelcu i kwadrature marsa do urana. wszystko sie zgadza 😀

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: