Yves Saint Laurent – horoskop geniusza mody

Yves Saint Laurent urodził sie 1.08.1936 .Początkowo mieszkał wraz z rodzicami w Oranie w Algierii. ( tu przyszedł na swiat)Jego matka Lucienne i ojciec Charles Mathieu – Saint – Laurent byli bardzo dumni z męskiego potomka. Yves wzrastał w świecie pełnym przepychu, dobroci, spokoju..

Zdobywając odpowiednie wykształcenie w gimnazjum Sacre-Coeur, a później w liceum Lamoriciere, Laurent przeżywał najgorsze lata młodości. Był prześladowany, szykanowany i ośmieszany za swoją wyjątkowość, delikatność oraz postrzeganie świata w inny sposób niż rówieśnicy. Przerwy podczas zajęć spędzał w męskiej toalecie. Nie dazył do kontaktow  z innymi uczniami. Był indywidualista –  wyjątkowym młodzieńcem z realnymi planami na przyszłość…

„Odkąd poszedłem do gimnazjum, musiałem prowadzić podwójne życie. Z jednej strony pogodna atmosfera rodzinnego domu, świat, który tworzyłem na papierze – kostiumy, teatr. Z drugiej kalwaria katolickiej szkoły, gdzie byłem jakby odmieńcem.” opowiadał Yves.

„Jestem ostatnim wielkim krawcem „– mówił o sobie. Zuchwałość miał we krwi. W wieku trzech lat powiedział ciotce, że jej buty nie pasują do sukni, a w wieku dziewięciu – że jego nazwisko zabłyśnie na Polach Elizejskich.

Słonce w znaku dumnego, kreatywnego Lwa ( w koniunkcji z Wenus i Merkurym w tym znaku) w kwadraturze do Urana w Byku …tworzy wybuchowa mieszanke  , a jesli dodamy do tego ASCENDENT w niekonwencjonalnym, rebelnianckim znaku Wodnika oraz Jowisza w Strzelcu w 10 domu ( powołania,kariery, szczytowych osiagniec)  nie zdziwi nas fakt ze jego talent wypłynał  bardzo wczesnie…bo w wieku 17 lat ! Ives wział wtedy udział w prestizowym konkursie, w ktorego komisji znajdowal sie sam wielki Christian Dior..

Projekty młodzienca były na tyle nowatorskie , ze wzbudziły zachwyt i zdumienie giganta mody Diora.

20 czerwca 1955 roku YSL zaczął pracę w domu mody CD. Poczatkowo jako stazysta i wspołtworca kolekcji haute couture.

Niespodziewana smierc Diora stała sie wielka szansa dla utalentowanego młodzienca .W jednej chwili imperium mody CD szacowane na 7 miliardów dolarów zostało się bez spadkobiercy..Naturalne było, że Laurent przejmiestanowisko dyrektora generalnego domu mody CD. Tak też się stało.

W wieku 21 lat Yves musiał nauczyć się, jak zarządzać firmą, ekipą osób i udowodnić, że jest w stanie sprostać zadaniu, które zostawił mu do wykonania Christian Dior. Presja bycia najlepszym okazała się jego kołem napędowym.

Jowisz włada Strzelcem  , w 1o domu i trygonie aspikacyjnym  do   Słonca  w Lwie  znamionuje rozgłos i sławe , Słonce w trygonie do MC musiało wyniesc go na szczyt, jednakze  im    dokonywał wiekszej espansji w swiecie mody , tym  mocniej poglebiała sie skłonnosc do depresji, ktora nosiła juz potem symtomy choroby psychicznej..

Musimy ponownie cofnac sie w czasie by  zrozumiec skad sie ona wzieła , pomimo , ze jak podaja zrodłą biograficzne wychowywal sie w spokojnym, zamoznym domu otoczony opieka i troska rodziny…?

„Już w wieku 25 lat był u szczytu sławy. Niestety traumatyczne przeżycie przerwało jej rozwój – został powołany do wojska w związku z wybuchem wojny francusko-algierskiej. Przed poborem próbowały obronić go francuskie elity, jego matka prosiła o łaskę samego de Gaulle’a. Bezskutecznie. Saint Laurent został rekrutem. To wywołało u niego szok – przyzwyczajony do zbytku i luksusów młodzieniec musiał poradzić sobie na froncie. A miał jeszcze jeden problem – był homoseksualistą. Koledzy od razu to wychwycili i YSL był prześladowany.”

cytat pochodzi z artykułu Joanny Pachli ..

Przygoda z wojskiem zakonczyla sie depresja, z ktorej projektant nigdy sie dzwignał..

Po wojnie trafił do szpitala, gdzie leczono go silnymi lekami i ….ELEKTROWSTZASAMI , gdyz w tamtych czasach homoseksualizm uznawany był za chorobe…!

Pierre Bergé – wspólnik i jednocześnie miłość jego życia – określił Yves’a konwencjonalnym rewolucjonistą. ( Uran w Byku!!!!) Jego zdaniem, projektant dokonał rzeczy wielkich, które jednocześnie spełniały oczekiwania odbiorców. Chociaż moda była jego pasją, każdemu momentowi tworzenia towarzyszyło wewnętrzne cierpienie.

Coz takiego w horoskopie Laurenta odpowiada za fatalny stan psychiczny , nieprzystosowanie społeczne  i slabosc psycho-fizyczna?

Nade wszystko Ksiezyc bedacy na wygnianiu  w znaku Koziorozca i 12 domu…odbierajacy prawie same trudne aspekty.

Moznaby rzec na podwojnym wygnaniu, arcyambitny i arcysamotny!

Ksiezyc potrzebuje zakorzenienia , zakotwiczenia, potrzebuje przynalezec…

Wladca tegoz Ksiezyca jest Saturn w Rybach w 1 sektorze kosmogramu..

Trudno zalezc w kombinacjach astrologicznych ..bardziej „cierpieniogenne połaczenie”…!

Ksiezyc w Koziorozcu  przypomina sfinksa, zapatrzonego w dal, a raczej w gore …ku szczytom – mimo znaczacych , realnych osiagniec wciaz niezadowolonego z siebie…

Człowiek taki tworzy bariere chłodnego   dystansu,  odcina sie od wpływu z zewnatrz, ale takze co najwazniejsze od wlasnych uczuc..!

To co w srodku, przypomina zamrozona rane…a czlowiek zamyka sie w” wiezy z kosci słoniowej”…

Ives prawdopodobnie nigdy nie dojrzał emocjonalnie , jakby jego wielki przyniesiony ze soba na swiat z dawnych wcielen ( Jowisz w RX) talent , nie nadazał za spolecznymi uwarunkowaniami …

Słaba obsada zywiołu powietrza , bo w nim tylko asc , Lilith w Wadze i Chiron w Blizniatach , Merkury w opozycji do asc i kwinkunksie do Saturna w 1 domu..( kompleksy, małomownosc) nie ulatwial komunikacji, dialogu a ludzmi…az doprowadzil do totalnej alienacji…i łatki :”genialnego dziwaka”

Drugim trudnym czynnikiem w tym horoskopie jest stellum w 6 domu obejmujace:

Słonce, Merkurego, Wenus.w Lwie oraz Marsa i Plutona w Raku…

Tematem 6 domu, pod auspicjami Panny jest praca i zdrowie .

I dalej:zdrowie fizyczne, ( swiadomosc zdrowotna) skłonnosc do chorob, relacja miedzy ciałem  a duchem…Metodyka i wynik pracy, swiadomosc przynaleznosci do okreslonej grupy spolecznej , wlaczenie sie w system i przystosowanie…

Os 6-12 zwana jest osia egzystencji..

Na to co nie wyjdzie nam w domu 6 zareaguje dom 12…

Niepowodzenia i kleski w pracy, nadmierny perfekcjonizm ( to dom panny ) , prowadza zawsze do jakiejs choroby..

Moze to byc stan przejsciowy albo chroniczny..choroba jest wtedy zupelnie naturalnym „srodkiem ochronnym”…

W swiecie nastawionym na sukces chce sie wyprzedzac wszystko i wszystkich …

Swiat mody i praca na najwyszczych obrotach ( Mars kon Pluton) dla tego EGREGORU BLICHTRU I EFEMERYCZNOSCI, okazała sie sla Laurenta ponad siły..

Neptun w Pannie w kwadracie do Jowisza szukal pocieszenia w srodkach odurzajacych, gdyz trudno było kreatorowi osiagnac stan”rozluznienia” w sposob naturalny..Tak połozony Neptun okreslany jest mianem hiperkrytycznego..

Mars w Raku bedacy w upadku, uwierdza nas w domysłach ze projektant byl ogromnie trudny we wspołpracy…

To Mars, kaprysny, skłonny do samoudreki i obrazania sie …

Niewielka zdolnosc uzewnetrzniania agresji w sposob natychmiastowy, kąsiwosc…

Projektant miał  problem ze swoja „anima” , Ksiezyc w kwadracie z LIlith , Ksiezyc w kwinkunksie z Wenus …jednak wizerunek kobiety jaki wykreował choc  zmierzajacy  do androgynizmu , okazal  sie   rewolucyjny, niebywale elegancki …i na trwale wpisal sie w kanon  mody.

Własciwie kobieta przezen wykreowana  to chłodna, nieprzystepna famme fatalle w smokingu, nalozonym na gole ciało…(Ks . Koziorozec) to znow urocza  kokietka ubrana wytwornie, barokowo, pysznie w suknie zachwycajace feria barw (Wen . Lew) Charakterystyczne dla domu mody YSL jest polaczenie barw roz-czerwien..niegdys uznawanych  za „kakofoniczne”..:)

Ponoc tak naprawde nie lubił kobiet…, jaka była relacja z matka , wzorcowa dla pozniejszych …pozostanie tajemnica…

Cała jego postac i energia jaka emanował w ostatniej fazie zycia była okreslana mianem „wielkiego , namacalnego cierpienia”

Os wezłow ksiezycowych  zaswiadcza jednak  , ze wyobcowanie  w tym zyciu było jego duszy potrzebne….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: