Mars w Koziorozcu- ideał kochanka

Mars w znaku Koziorożca  jest wywyższony..

To silnie skoncentrowana energia która  rośnie  natrafiając   na opór …!

Człowiek z Marsem w tym znaku to typ maratończyka  który  potrafi mierzyć  siły na zamiary..

Wyznaczając  sobie jakikolwiek cel ( a rzadko kiedy  cel nie jest ambitny) realizuje go cierpliwie , konsekwentnie i z ogromnym zaangażowaniem ..

Przeciwności  znosi „godnie” i w milczeniu zaciska zęby …( w przeciwieństwie  do Marsa w Raku który  jest podatny na wahania i frustracje)

Jako kochanek,  mężczyzna  z Marsem w Koziorożcu  jest cierpliwy, wierny, godny zaufania- typ ojcowski..

Agresja:

Jest kontrolowana i trudna do rozbudzenia , jeśli jednak ujawni sie  bywa mściwa, nieprzejednana i silna..

Wentyle agresji:

szkoła przetrwania, wspinaczka wysokogórska, treking..

Seksualność:

silna seksualność, kontrolowana bez problemu w okresach ascezy, skłonność do traktowania seksu jako sportu wyczynowego

To człowiek dojrzały nawet w młodym wieku o ogromnych ambicjach i mający  „wizje” , która  realizuje etapami…

Sławne osoby z Marsem  w znaku Koziorożca  to:

Thomas EdisonWalt Disney:


Albert Einstein:


David Bowie:


Humbery  Bogart:

Orlando Bloom:

Thomas  Alva Edison ( ur.11.02.1847)-jeden z najbardziej twórczych wynalazców, przedsiębiorca,jego dorobek to ponad 5000 patentow! Założyciel pisma „Science”(1880)

Samouk!

„Chłopiec zaczął uczęszczać do szkoły mając 8 lat. Lubił zdobywać wiedzę na własną rękę, a w szkole nauczyciel starał się wpoić mu na siłę wiadomości, których mimo obawy przed chłostą nie potrafił zapamiętać. Dociekliwe pytania, które zwykle zadawał, wywoływały tylko gniew nauczyciela. Stał się najgorszym uczniem w klasie i po trzech miesiącach usłyszał, jak nauczyciel mówił o nim niezbyt dobre rzeczy. Zły na nauczyciela wybiegł ze szkoły i nie chciał do niej wrócić. Przez jakiś czas uczęszczał jeszcze nieregularnie do innych szkół. Uczył się przeważnie sam w domu czytając książki. W wieku dziewięciu lat przeczytał książkę, w której były opisane proste eksperymenty. Był tak zafascynowany jej treścią, że wykonał wszystkie eksperymenty w niej opisane. Później urządził w swoim pokoju małe laboratorium i zaczął wymyślać własne, wykorzystując dostępne składniki. W jednym ze swoich eksperymentów sprawdzał na swoim koledze reakcję organizmu człowieka po połknięciu dużej ilości proszku do robienia napoju musującego. Myślał, że proszek ten wytworzy w żołądku kolegi gaz, dzięki któremu uniesie się on w powietrze podobnie jak balon. W innym doświadczeniu został podrapany przez koty, kiedy do ich ogonów podłączył przewody, aby wytworzyć ładunek elektryczny poprzez ocieranie kotów o siebie. Kiedy niechcący zniszczył meble, jego matka rozgniewała się i kazała mu przenieść się do piwnicy. Tam mały Al dalej przeprowadzał eksperymenty powodując eksplozje i grzmoty, które wstrząsały domem i wywoływały złość ojca. Nancy uspokajała go jednak mówiąc, że wie co robi. W wieku 10 lat stał się miejscowym ekspertem od TELEGRAFU uruchamiając samodzielnie urządzenie telegraficzne na stacji kolejowej w swoim miasteczku.

W wieku 15 lat brał udział w groźnym wypadku kolejowym, na skutek którego utracił częściowo słuch i przestał jeździć z ojcem po kraju. Zajął się za to budową własnego laboratorium, w którym rozpoczął eksperymenty z telegrafem i innymi sposobami przesyłania informacji za pomocą prądu.,,” za wikipedia ..

Tytaniczna praca, pasja, ogromny naukowo-techniczny dorobek..niezwykła konsekwencja była  z pewnością zasługa  działania Marsa w znaku Koziorożca.., a geniusz twórczy  objawił światu  z pomocą  Słońca  w Wodniku..ma sie rozumieć ! 🙂

11 Komentarzy

 1. Posted by kolejar on 24 Maj, 2011 at 21:46

  Ha, ha!!! To niby miało być o mnie? 😉
  W moim przypadku Mars jest nie tylko w Koziorożcu, ale też w 5 domu! I prawdę mówiąc, niby wszystko się zgadza, ale nie do końca dokładnie – oczywiście na skutek bardzo silnych obciążeń innymi konstelacjami. Ale wytrwałość, wręcz często upór w dążeniu do celów TAK. Tylko, że cele niemal z reguły bywają nie tyle ambitne, co wręcz nieosiągalne – to zasługa reszty kosmogramu z potężnym wpływem Ryb i Skorpiona. Chociaż jeden z moich ambitnych celów – uważany przez wszystkich za nierealny – udało się osiągnąć po wieloletniej, mozolnej walce – wierzyłem uparcie i wbrew światu w upadek komunizmu. Ale to raczej jedyna satysfakcja, jaka dotąd mnie spotkała wżyciu 😦

  Odpowiedz

 2. No Wojtek! 🙂 Nie o Tobie a o Marsie w Koziorozcu!! :))
  Ach ten Lew na asc…wszystko „odnosi” do siebie..!
  Jesli masz go w 5 domu przemysl, jak to wyglada w kontekscie „romansow” i tworczosci..:)

  Oj na przyjemnosc musisz ciezko „harować”..Ja mam 5 dom w Koziorozcu i hasło „zabawa” w moim zyciu i słowiniku nie funkcjonuje..:)
  Tak bylo od zawsze! :)) Pozdr

  Odpowiedz

  • Posted by kolejar on 29 Maj, 2011 at 03:16

   Myślę właśnie cały czas o Marsie w Koziorożcu (moim) dokładnie w kontekście romansów i twórczości. No i właśnie ten przewlekły upór nawet w sprawach „przegranych”, poświęcenie „dla idei”, a wręcz przewlekłe cierpienia. Tak w romansach i tak w twórczości, dlatego ta twórczość jakoś lekka za bardzo mi nie wychodzi 😉 – a w najlepszym razie mocno pokręcona. Ale tu jeszcze przecież inne konstelacje… A 5 dom mam w Strzelcu (z Saturnem w Strzelcu i omawianym Marsem w Koziorożcu), więc hasło „zabawa” u mnie funkcjonuje bardzo wyjątkowo w dalszych kontekstach lub też wcale. Jeśli „zabawa”, to ona ma swój cel!

   Odpowiedz

 3. Posted by Beata on 28 Maj, 2011 at 12:05

  A kiedy coś będzie na temat marsa w pannie 🙂 ciągle pomijany czyżby nie było co ciekawego o nim napisać 😉

  Odpowiedz

 4. Posted by robert on 28 Maj, 2011 at 23:58

  Ja mam marsa w wodniku, niedaleko, pada jabłko od jabłoni:-)

  Odpowiedz

 5. Bedzie i o Marsie w znaku Panny..:) Ale musze to dopracować na tip- top…w koncu temat dotyczy perfekcjonisty ..:)

  Pozdr

  Odpowiedz

 6. Posted by Teresa on 9 stycznia, 2012 at 12:54

  Witam 😉
  Pani Moniko bardzo proszę napisać coś o Marsie w Pannie
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

 7. Posted by Ines on 12 lipca, 2012 at 20:17

  Witam. Kiedy możemy się spodziewać notki o marsie w Pannie?

  Odpowiedz

 8. Ja również mam 5 dom w Koziorożcu lecz mój Mars jest jeszcze w 4, mimo tego jest w Koziorożcu i do tego w ruchu wstecznym. Jest prawda, że mężczyzn wybieram skwapliwie, z rozsadkiem, roztropnie – musza miec wiele cech jakie pożądam, inaczej nie maja szans. Szczerze mówiac jakies 90% populacji męskiej nie ma u mnie szans 🙂
  Zwracam uwage na wszystko: zachowanie,higiene osobista, kulture, wyglad….koszmar prostu – mało który facet przechodzi te selekcje haha To cała prawda o wybrednym Marsie w Koziorożcu. Nie wiem czy z jakimkolwiek innym znakiem byłoby mi trudniej 🙂

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: