Krol Lew -czyli jak obudzic węża?

Analizując horoskopy urodzeniowe, zdarza mi się zadumać nad pewnym fenomenem…

Mianowicie wielu ludzi z dominującym  bądź  silnie zaakcentowanym znakiem  Lwa zupełnie  wypiera  go bądź   nie utożsamia  z jego energia…!

Jak to możliwe skoro Lew uosabia potęgę boga Słońca?Co dzieje się gdy  ta fantastyczna, radosna siła napędowa   wyzwalająca  życiodajna  energie  zdaje się być zdławiona, uśpiona?

Truizmem jest stwierdzenie iz  w każdym z nas żyją wszystkie fazy zodiakalnego zwierzyńca.., z rożnym natężeniem przejawiamy   owe  cechy, ale nie wolo wypierać żadnej z nich…

Jeśli tak uczynimy, pozbawimy się sił witalnych, poczujemy się niepełni, zdezintegrowani…  !

Bardziej zrozumiałe byłoby gdyby ktoś wypierał „mordercze instynkty” Skorpiona czy „pedantyczna manię” Panny!

Ale dlaczego pozbawiamy się esencji radości, dumy, kreatywności i miłości własnej która zarządza  Lew? ? ?

Symbolem Lwa jest WĄŻ, prastary symbol Słońca  , ekliptyki, ustawicznie odnawiającego  się  życia  oraz nieśmiertelności …

Koresponduje w organizmie z sercem, układem krwionośnym, kręgosłupem

Archetypem jest król.

Motywy mitologiczne  to Herkules i lew nemejski, a także  wszystkie opowieści  dotyczące  solarnych bogów  i bohaterów..

Zadania życiowe Lwa to być szanowanym i stać w centrum zainteresowania .Dążyć powinien do możliwie jak największej auto-ekspresji oraz wzbudzania podziwu!

Siła napędowa  winna być radość kształtowania i wspaniałomyślność…

Warto zastanowić się nad graficznym symbolem znaku Lwa, czyli   węzem w pełnej krasie…

Skojarzenie z energia kundalini zdaje się być oczywiste…

Kundalini– znaczy ” spirala”, „zwój,” a jej symbolicznym  obrazem  jest uśpiony  w dole kręgosłupa spiralny waż…

Według sanskrytów  hinduskich energia Kundalini jest energią seksualną i jest połączona z organami rozrodczymi, które służą przedłużaniu gatunku.

W normalnym stanie człowieka, strumień bardzo silnej nerwowej energii jest przesyłany do mózgu i następny strumień energii seksualnej do ośrodka seksualnego, który powoduje proces reprodukcji. Kiedy budzi się Kundalini energia seksualna odwraca się i płynie w stronę mózgu otwierając głęboko cały system nerwowy. Tworzy się nowa osobowość.

Obudzenie owej energii jest bardzo trudnym procesem (przeprowadzone nieumiejętne bywa bardzo groźne) , aczkolwiek przynieść może gigantyczna transformacje, czy wręcz nadludzkie możliwości…

Dlatego symbolowi Lwa przyporządkowani są bohaterowie  o niezwykłych mocach jak wspomniany wyżej Herkules…

Zmiany dokonują się na planie fizycznym i psychicznym.

Sa to min :przyspieszenie  aktywności mózgu, zmiana biochemii organizmu, rozwój   połączeń  sercowo- mózgowych  , transformacja genów…, metabolizmu itd

Na planie psychiczno- duchowym  zauważyć można  pojawienie się  nowej, bardziej wytwornej i szlachetnej jednostki,

rodzenie się geniuszu, wysokozaawansowany model świadomości, potężne  mentalne zdolności  w używaniu  i dysponowaniu  naturalnymi ” zasobami ” własnymi ( w rozumieniu zdolnościami, czy talentami )

Jeśli  energia  kundalini zacznie wznosić się  w nieprzygotowanym ciele ten  „potrójny  ogień ” może  łatwo wymknąć  się spod kontroli i dokonać wielkich  zniszczeń …

Aby człowiek mógł podnosić  ta energie musi być  bezwzględnie   „czysty”…

Zatem uprzednio należy  skupić  się na czakrze  serca , któremu to organowi patronuje Lew…

O jakiego  rodzaju czystość tu chodzi? Prawdopodobnie  szczerość  intencji jaka zauważyć  można  u małych dzieci…

Szczęśliwe  dzieciństwo  to czas swobody, radości , bezinteresownej miłości  i zachwytu – jakiego powinniśmy  doświadczyć  ze strony rodziców  czy opiekunów …

Jeśli  etapy rozwojowe przebiegały prawidłowo,energia Lwa popłynie swobodnie!

Mniej więcej w trzecim roku życia, kiedy budzi się myślenie, dziecko zdobywa świadomość swojego istnienia; to przeżycie własnego „ja” przejawia się w przeciwstawieniu się światu.

Wszystkie te działania a także  prokreacja , rozumiana dosłownie  ale także  jako potrzeba wyrażenia  siebie poprzez akt twórczy- podlegają w astrologii 5 domowi horoskopu….domowi Lwa!

W tarocie sa dwa arkana najbardziej kojarzace sie z energia solarna  i faza Lwa…

Jest to 11 arkan Mocy oraz 19 arkan Słońce – same w sobie wizualnie ogromnie „energetyczne.”..

Zapanowanie nad zwierzęca  energia , odbywa się na drodze treningu i zrównoważeniu   jej poprzez  silę  woli , czy moc ducha…

a także  aktywowaniu czakry splotu słonecznego…

Czy słaba kobieta może  ujarzmić   Lwa?

Owszem jeśli  uwierzy w  ukryta w dole kręgosłupa  energie o ponad naturalnym pochodzeniu….

Ale oświecenie   i pełna  integracje , ukazana w arkanie Słonce osiągnie  gdy pokona czyhające    w podświadomości    demony …(Księżyc , Diabeł)

Zatem miast mówić  „nie  drażnij  lwa”…obudź  go do życia …! 🙂


Osho o kundalini…

„Gdy energia zostanie pobudzona, całkowicie nas przemieni. Nowe ośrodki zostaną przebudzone, powstanie nowy człowiek, przeżyjemy coś nowego, wszystko będzie nowe. Jeśli chcesz być gotowy na powitanie nowego, musisz mieć odwagę porzucenia tego, co stare. Ale stare tak mocno nas ograniczyło i uwięziło, że ta energia nie zostaje przebudzona. Podróż do Boskości jest w istocie rzeczy podróżą do braku poczucia bezpieczeństwa. Kwiat życia i piękna rozkwita w braku poczucia bezpieczeństwa. Pozwólcie więc, że opowiem o paru istotnych i o paru mniej istotnych aspektach tej podróży. Przede wszystkim, gdy spotkamy się tutaj jutro i przystąpimy do przebudzania tej energii, mam nadzieję, że włożycie w ten proces całych siebie. Nie jest to gra o małą stawkę. Kto ryzykuje najwięcej, zyskuje najwięcej.

Drobina powstrzymanej energii sprawi, że przegapicie cel, bo żadne nasienie, które choć cząstkę swego istnienia wstrzyma przed rozkwitem, nie może mieć nadziei na stanie się drzewem. Jeśli nasienie umiera, umiera totalnie. A jeśli przetrwa, żyje totalnie. Śmierć częściowa nie istnieje. Jeśli nie uda ci się zaryzykować wszystkim, co masz, twoja praca pójdzie na marne. Bardzo często niewielka oszczędność powoduje utratę wszystkiego.”


One response to this post.

  1. Posted by mag on 11 sierpnia, 2012 at 21:22

    Jestem ciekawa co kiedy już raz dawno temu energia ta się przebudziła,rozwineła i przemieniła osobowość …czy człowiek stał się oświecony?Czy całe życie powinien rozwijać tą energie?Boje sie
    praktykować,a kiedyś mi sie to przytrafiło nieświadomie sie stało poprostu .Wystraszyłam sie wtedy…ale wszystko zmienilo sie na lepsze…pragne tak jeszcze raz stać sie lepsza!!!

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: