Pluton w retrogradacji

Kolejna planeta jaka poddam analizie ,   pod katem ruchu wstecznego zwanego retrogradacja będzie Pluton.

Pluton -uosabia archaiczny pierwiastek , który  może  być  zarówno  płodny, twórczy , uzdrawiający  jak tez : niszczycielski , potworny, brutalny, sadystyczny..

Symbol,czarnego  złota , mrocznego bogactwa – funkcjonuje  poza wszelka moralna ocena…

Ta najmniejsza i najbardziej oddalona planeta  Układu Słonecznego , działa zgodnie  z zasada homeopatii/im mniejsza i trudniej wykrywalna dawka, tym silniejsze działanie/

Calem Plutona jest radykalna przemiana na korzyść głębokiej mądrości, a także zrozumienie ze nic w życiu nie jest stałe , każde narodziny niosą już  w sobie zalążek końca i ponownego  odrodzenia..

Cecha podstawowa w spotkaniu z mrocznym władcą  – jest nieustraszoność !

U ludzi którzy  maja urodzeniowego Plutona w ruchu wstecznym (RX) – regenerujące  siły  wymuszające pełna  TRANSFORMACJE

ŚWIADOMOŚCI   są niezmiernie  głęboko  zakorzenione  w psychice i trudno wydobyć  je na powierzchnie…

Podobnie jak w przypadku retrogradujcego  Urana i Neptuna  , Pluton może  skupić  swa moc przemiany  , na sprawach które  dusza przyniosła ze sobą  z przeszłości …

Ogolnie ujmujac wystepuja tu silniejsze ZAPORY OBRONNE  niż  przy Plutonie w ruchu prostym.

Człowiek nieświadomie broni się przed analiza  swych negatywnych stron ( niezalezienie od tego czy tej analizy ma dokonać sam, czy tez ktoś inny)

Jeśli  będzie  to trwało  długo i energia tej planety zostanie  stłumiona (zduszona, wyparta) i nie znajdzie odpowiednich kanałów  ujścia

mogą  powstać  głęboko  zaburzające  napięcia  – destrukcyjnie dla  na funkcjonowanie psychiki…

Ponieważ Pluton tutaj skierowany jest do wewnatrz, na pewnym poziomie człowiek jeszcze bardziej tłumi swe pragnienia.

Zdławione  siły  tworzą  wielkie ciśnienie  , które  grozi niebezpiecznym wybuchem..Te „emocjonalne śmiecie „lepiej  jest wyzwalać  podczas snu , bądź  odmiennych stanach świadomości ..(np hipnoza)

Człowiek napotyka trudności  ze skanalizowaniem tej energii,  zatem przejawić  się  ona może  poprzez : fobie, kompleksy emocjonalne, chorobliwe  przymusy   wewnętrzne, obsesyjne pragnienia , rozmaite perwersje..

Co za tym idzie, mogą pojawić się tendencje autodestrukcyjne, niekontrolowana agresja …

Pluton w ruchu prostym najpewniej obmyśliłby  strategie do wyrażenia  swojej agresji, ale ponieważ  w czasie retrogradacji nieświadome  czynniki uzyskują  większa  władze nad natura człowieka  – trudniej jest kontrolować  mroczna stronę  własnego  „ja:”

Pluton w RX  ludziom o rozwiniętej  świadomości  stwarza okazje do głębokich  poszukiwań  wewnętrznych , które pozwalają zbadać  źródła  negatywnych osadów  w psychice .Stwarza także  szanse na na głębokie zrozumienie siebie  oraz  uzyskanie niewiarygodnego wręcz wglądu w funkcjonowanie NIEŚWIADOMOŚCI…

W efekcie człowiek potrafi analizować   ukryte motywy wewnętrzne swoje  a także innych..

Bezpiecznie  poczuje się  wówczas   gdy aktywnie  pozna naturę mrocznych i kompulsywnych aspektów  osobowości ..

Osobisty dostęp   do energii plutonicznych maja zwłaszcza psychiatrzy, kryminolodzy, oraz charyzmatyczni przywódcy ruchów  społecznych.

Mimo wszystko  wobec  większości  z nas  Pluton działa  jak bezosobowa siła …

Powtórzę  , aby wejść  w kontakt z tak trudna skomasowana energia potrzeba nie tylko odwagi  czy ciekawości  badawczej, potrzeba stać  się  nieustraszonym!

Grupa dusz,  która  inkarnowała się  jednocześnie   podczas retrogradacji Plutona  bardziej zainteresowana jest umacnianiem   poczucia własnej siły poprzez świadome  IGNOROWANIE  zewnętrznych  symboli władzy , outsiderstwo,  tendencje aspołeczne …

Znajdziemy tu tzw izolacjonistów , podczas  gdy buntownicy z marginesu społecznego i malkontenci ( którzy   aktywnie próbują podkopać  establishment) ) będą  mieli Plutona w ruchu prostym.

Ludzie z Plutonem w RX  bardziej zainteresowani sa rewolucja wewnętrzna !

Cechuje ich zdystansowanie, tajemniczość …Trudno się  do nich zbliżyć  (w kategorii głębokiej  intymności )

Interesuje ich źródło  pierwotnej siły , która  powoduje znaczne zmiany w życiu  zbiorowości  , pragną  znaleźć  do niej klucz…

Retrogradujacy Pluton zapowiada swym podopiecznym dość  silne wstrząsy  życiowe  , które  pojawiają  się  w następstwie  niekorzystnych zmian zewnętrznych .

Maja one jeden cel- przestawić człowieka na inne tory , przystosować do nowych warunków – w taki sposób stawiane są przed nimi DUCHOWE WYMAGANIA!

Wiele osób  z takim Plutonem działa skrycie , unika oczu postronnych osób..

Ich wysiłki  mające na celu samodoskonalenie , zazwyczaj  nie są  dostrzegane przez otoczenie , lecz niezalezienie od  tego,  w głębokich warstwach duszy  następuje  potężne procesy oczyszczenia i transformacji…


Dla przykładu  Curt Cobain  charyzmatyczny   frontman zespołu Nirvana  w horoskopie którego  Pluton w RX znajdował się  w znaku Panny w koniunkcji z ASCENDENTEM  .

Podaje za Wronskim:

„W poprzednim wcieleniu jednostka była egoistyczna, żyjąc wyłącznie dla swojej przyjemności .Cechowało ja okrucieństwo w stosunku do partnerów , wspólników , podwładnych.

Nie oszczędzała   zdrowia, tak swojego jak i  swoich niewolników  czy sług.Znęcała  się  nad ludźmi  i zwierzętami .*

Obecnie należy  dokonać przewartościowań, naprawić wcześniejsze błędy.Powołaniem jest medycyna , zwlaszcza niekonwencjonalna…

konieczna jest tu walka z alkoholizmem, narkomania , nikotynizmem.Wskazana ochrona „braci mniejszych „


Kurt , którego  Pluton w Rx w koniunkcji z ascendentem znajdował  się  w opozycji do Chirona, Merkurego i Wenus w znaku Ryb

przegrał walkę  z uzależnieniami , traumą  rodzinna , poczuciem bycia ofiara..

Jego obsesja na punkcie broni, doprowadziła do samobójczej  śmierci …w apogeum kariery  muzycznej  .

Co ciekawe był wegetarianinem…*Znane postaci z Plutonem w RX:

Pablo Picasso, Aleister Crowley  , Maria Curie, Richard Nixon, Andrzej Żuławski, Kate Moss, Curt Cobain , George Sand

 

Obrazy i zjawiska tozsame z energia Plutona :

http://www.librarising.com/astrology/misc/plutopower.html


15 Komentarzy

 1. Posted by GD on Listopad 11, 2010 at 18:38

  kurcze blade….p.Moniko ,brak slow dla Pani trafnych wnioskow i jednoczesnie podziwu dla tranosci spostrzezen…brawo po raz kolejny !!! Moj Pluton (Rx) w Pannie w V domu tworzy trygon do Marsa ( Byk) w XII,trygon do MC (29° Koziorozca) oraz jest w sekstylu z Neptunem (Rx) w Strzelcu …co Pani powie o tym zestawieniu p.Moniko ? Jestem ogromnie ciekawa Pani odczuc …i jak zwykle wielkie podziekowanie ,ze prowadzi Pani ten Blog ! Dziekuje bardzo ! sciskam i bardzo cieplo pozdrawiam !!!!!!!!

  Odpowiedz

 2. Monika, rewelacyjny blog! Trudny, ale pieknie napisany – do publikacji! 🙂
  Ciarki mnie przechodza mocne, jak to czytam – silna dawka uderzeniowa zkomasowanej energii duchowej…
  Pytanie do Ciebie: wierzysz w determinizm? Ja ostatnio odrzucam wszystkie systemy odniesienia po kolei…wszystko jest iluzja, tak czuje, medytujac..jakby smieszne bylo zajmowanie sie detalami z tych „rzeczywistosci”…taka zabawa, jak przebieranie nieistniejacych lalek w nieistniejace sukienki…
  mam Plutona i Saturna w Rx, ostatnio mialam do czynienia z astrologiem, ktory przestraszyl sie na widok mojego horoskopu, mialam wrazenie, ze paranoik; po takiej sesji ktos lekowy, bably sie wyjsc na ulice; zniechecilo mnie to do astrologii, zwlaszcza ze nie powiedzial niczego, czego bym nie wiedziala; ciekawa jestem, jak Ty stawiasz horoskopy, bo z tego, co piszesz, mam wrazenie, ze widzisz na wskros…o ile to wlasnie nie jest tak, ze wszystko jest tylko calosciowa czescia calosci…

  Odpowiedz

  • Witaj!

   Bardzo dziękuję za krzepiące słowa…!
   Hmm…determinizm…
   Obserwując własne życie, muszę odpowiedzieć tak…, gdybym znała i rozumiała własny kosmogram wcześniej, uniknęłabym prawdopodobnie wielu dramatycznych wydarzeń….
   Głęboko wierze ze horoskop naprawdę jest mapa- drogowskazem…
   Pozostaje tylko problematyczna kwestia „pośredników” -astrologów…Od jakości ich umysłu i stopnia rozwoju duszy zależy czy będzie to- „prawidłowy „odczyt !
   Sadze ,ze mamy wpływ na obecne życie, po prostu należy być czujnym i mieć otwarta głowę..
   Chyba domyślam się u którego deterministy byłaś…( czy straszył Cie chorobami? )
   Mam to za sobą..
   Moj Neptun w Strzelcu w RX , sprawia iz pobyt tutaj postrzegam jako dar i szanse…( ułatwia mi to głębokie przeświadczenie ze to tylko etap w podroży)
   Wszelkie przeszkody w życiu, problemy mogą stać się cudownym kopem ku ZMIANIE…
   Stawiam horoskopy , uprawiam astrologie humanistyczna , z elementami karmicznej…( wydaje mi się, iż wiem co należy skorygować)
   Zawsze ustawiam się na pozycji tego który nie wie, wątpi i przedziera się przez chaos – sadze ze mi tak zostanie do ostatniego tchu….

   Pozdr najserdeczniej

   Odpowiedz

 3. Tak jest ze wszystkim – tam, gdzie liczy sie przekaz; czy to bedzie tarot, astrologia, coaching czy psychoterapia. Trudna droga. Ludzie zadaja odpowiedzi jasnych, klarownych z pozycji autorytetu, a nie (watpiacego) poszukiwacza. A nie ma rzeczy na pewno, zwlaszcza w iluzji…
  Straszyl mnie ogolnie niebezpieczenstwem i mial przy tym bardzo niebezpieczna mine ;); szczegolnie straszyl mnie sekta, sugerujac, ze powinnam zejsc na ziemie, zamiast zajmowac sie “czarna” magia! Do czego, jak podkreslal, mam sklonnosci (zdaje sie Ksiezyc i Pluton), ktore groza albo oswieceniem albo dezintegracja;) Jeszcze straszyl mnie zapalczywym Marsem, ktory ciagle chce rewolucji!
  Graficznie moj horoskop jest bardzo niesymetryczny. Tlok na gorze, pustki na dole.
  Mars na 12, Ksiezyc na 6…

  cieplo listopadowo…:)

  Odpowiedz

 4. Posted by ??? on Grudzień 13, 2010 at 18:27

  „Obserwując własne życie, muszę odpowiedzieć tak…, gdybym znała i rozumiała własny kosmogram wcześniej, uniknęłabym prawdopodobnie wielu dramatycznych wydarzeń….”

  Witam serdecznie, czy mogłabyś Moniko rozwinąć ten temat (może jakiś artykuł). Od dawna poszukuję informacji w jaki sposób możemy wpłynąć na własna życie korzystając z wiedzy o astrologii. Ciągle zadaję sobie pytanie: do czego nam potrzebna wiedza o tranzytach, szczególnie tych trudnych, które straszą nie ostrzegając o konkretach przyszłych wydarzeń?
  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

  Odpowiedz

 5. Posted by Ines on Lipiec 25, 2012 at 02:55

  Witam. Na początku pragnę powiedzieć, że uwielbiam czytać Pani jakże trafne spostrzeżenia. Kieruję do Pani pewne pytanie z nadzieją, że zasłużę na odpowiedź! 😀 Mianowicie: Mam aż 5 planet w retrogradacji: Merkury (11 dom,bliźnięta) , Uran(6 dom wodnik), Neptun( 6 dom, koziorożec), Jowisz (5 dom, strzelec), Pluton (5 dom, skorpion). Mam zacząć się bać :P:P?

  Odpowiedz

 6. Witam! Dziekuje za jakze mile słowa..:) Tak wiele planet w rx wskazuje niechybnie ze wielu spraw WAZNYCH nie udalo sie zakonczyc, badz nawet zrozumiec w poprzedniej egzystencji..Zatem nie moze byc pani „tu i teraz” tak realnie, cialem i duchem…gdyz spora czesc pani uwagi skierowana jest ( byc moze nieswiadomie) ku przeszlosci…Ale jest sposob by to zmienic, musis pani analizowac problemy ktore symbolizuja planety w RXw domach…oraz spojrzec kiedy te planetu pojda do przodu..:) Moze juz poszły?Od stopnia naszej samoswiadomosci i jakosci wyciaganych wnioskow zalezy czy zatrzymana w nas ( uwieziona>?) energia poszczegolnych planet zamanifestuje sie w zyciu zewnetrznym…Zycze cierpliwosci i spelnienia Pozdr

  Odpowiedz

 7. Posted by Anna on Sierpień 18, 2012 at 19:32

  Proszę o skasowanie mojego posta z mailem.

  Odpowiedz

 8. Posted by Jola on Wrzesień 8, 2012 at 15:33

  Boszszsz! dziękuję za ten tekst. Pluton nieźle mnie sponiewierał i transformację faktycznie przeszłam, ogromną i bolało nieziemsko, ale z sukcesem! Uran obok tego plutona, to wszystko w pannie i jednocześnie w ascendencie też nie umilał życia. Ale za to jak było i jest ciekawie 🙂 Mam nadzieję, że to juz poza mną….
  Kiedyś byłam u astrologa i ten też był przerażony niektórymi aspektami mojego horoskopu, co (podbnie jak poprzednik) zapamiętałam dość nieprzyjemnie. Jednakowoż w tych minusach było całkiem duż o plusów co mi w znacznym stopniu kompensowało trudne lekcje. Na przykład mam trzy planety w naturalnych domach, trzy planety w swoich znakach, księżyc w raku i słońce we lwie. Sprawy domowe bardzo czyste do przerobienia jest współistnienie, relacje społeczne, międzyludzkie.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  Odpowiedz

 9. Posted by Nowicjuszka on Maj 18, 2016 at 13:37

  Witam! Jeszcze nie za bardzo potrafię czytać kosmogramy, ale ten tekst zdecydowanie do mnie trafia. Myślę, że każda osoba z tak obsadzonym Plutonem odczuwa to co zostało wymienione powyżej. Transformacja jest jeszcze przede mną, na razie to wszystko dosłownie we mnie ‚siedzi’ i nie wiem jak to wydobyć. Wszystko przyjdzie z czasem. Dodam, że mój Pluton jest w RX, w koniunkcji z ascendentem w Skorpionie. Saturn, Uran i Neptun również w RX (nie wiem do końca co to oznacza, ale wyczuwam wiele barier). Proszę, jeżeli jest to możliwe, o polecenie godnych uwagi lektur o podobnej tematyce. Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz

  • Witam serdecznie !

   Niestety w polskiej literaturze niewiele jest o retrogradacji planet…jedynie „Dynamika aspektow” Bila Tierney-a oferuje bogaty opis wszystkich planet w rx..
   Na moim blogu jest opis jeszcze :Neptuna i Urana oraz Merkurego, Marsa i Wenus….

   To sa pewne zaszlosci karmiczne, duzy introwertyzm, skupienie uwagi na wlasnym wnetrzu bardziej niz na impulsach ze swiata zewnetrznego…

   Polecam pani takze wysluchanie arcyciekawego wykladu :https://www.youtube.com/watch?v=flqD-Pv5xG4
   Pozdr cieplo 🙂

   Odpowiedz

   • Posted by Nowicjuszka on Maj 31, 2016 at 21:25

    Dziękuję serdecznie! Bardzo ciekawy wykład. W ogóle tematyka retrogradacji wydaje mi się bardzo interesująca. Mam jeszcze takie pytanie, czy po podaniu dany byłaby Pani w stanie napisać coś o mnie? Jak to ze mną jest? 🙂

 10. Posted by Nowicjuszka on Maj 31, 2016 at 21:40

  file:///C:/Users/ME/Desktop/kosmo.JPG

  Odpowiedz

 11. Witam 🙂 Dziekuje za mile slowa, zlecenia opracowuje pisemnie i za oplata … To moj zawod , moja praca , nie mam innej 🙂 zapraszam ! Pozdr

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: