Lunarne Byki- charakterystyka

Choć  przemierzamy świat  w poszukiwaniu piękna  , musimy nieść  je z sobą  albo go nie znajdziemy”

Ralf Emerson


Księżyc  w Byku ma mocna pozycje..

W konfrontacji z zewnętrznymi  wymaganiami  świata , pomaga  zachować   stabilność  i równowagę.

Lunarny Byk ma silna tendencje do gromadzenia , jest niepoprawnym kolekcjonerem…

Podczas gdy innym wystarcza obejrzenie pewnych rzeczy, on musi je posiadać!

Nieważne  ile to kosztuje, jeśli  jest piękne , cenne i niezwykłe, Byk lunarny musi to mieć!

To zmysłowy koneser życia , obdarzony mnogością  talentów , którymi

powinien dzielić  się  z innymi…

Często  jest właśnie  specjalista czy „guru ”  od : urządzania  wnętrz, znawca stylów i trendów w modzie, doskonałym kucharzem, fotografem itp..

Księżyc w Byku wzbudza w podopiecznych przemożna potrzebę emocjonalnego i finansowego poczucia bezpieczeństwa…Nie cierpią  oni ryzykować  , także w uczuciach.

Maja wygórowane wymagania w stosunku do innych, nie znoszą partaczy i oszustów.

Wewnętrzne  „ja” lunarnych Byków , zmienia się  bardzo powoli- trudno im powalczyć  ze złymi nawykami , bywają uparte i leniwe.

Wewnętrzne zadowolenie osiągają  wtedy gdy mogą na chwile się   zatrzymać…,by  kontemplować oraz zbliżyć się do świata przyrody.

To gwarantuje im , zachowanie stoickiego  spokoju , którego   można  im pozazdrościć  w  naszych neurotycznych czasach!

Poniżej galeria znanych lunarnych Byków:


 

Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman, Justyna Steczkowska, Magda Mołek, Iwona Pavlovic, Janusz Głowacki, Jacek Żakowski,  Andrzej Żuławski, Magda Umer, Bogusław Wołoszański, Małgorzata Braunek, Seweryn Krajewski, Andrzej Łapicki, Anita Jańcia,Andrzej Piaseczny, Meryl Streep, Norah Jones, Isabella Rosselini

11 Komentarzy

 1. Posted by lisek on 28 września, 2010 at 15:51

  W wypadku lunarnych Byków nie rozumiem dlaczego astrologia traktuję takie położenie Księżyca jako „mocne”. Z moich obseracji wynika, że są to osoby mocno folgujące swoim zachciankom. Ich emocjonalność łączy się zbyt ścisle ze światem materialnym, co przekłada sie bezpośrednio na roszczeniowa postawę w stosunku do świata .

  Odpowiedz

 2. Posted by cytryn on 28 września, 2010 at 19:19

  A, kto teraz z młodego pokolenia nie jest roszczeniowy? Sam Księżyc w Byku nie wskazuje na roszczeniową postawę, ale bardziej na rozsądne podejście do życia. Zdrowo jest dawać, ale i również brać. Tylko tyle:) O lunarnych Rakach można również powiedzieć, że są nie tylko materialnie, ale i emocjonalnie roszczeniowe.

  Odpowiedz

 3. Ksiezyc w Byku jest wywyzszony.
  Oto co pisze na temat symbolu Księżyca Leon Zawadzki;
  ” Księżyc sygnifikuje aspekt macierzysty właściciela horoskopu. Na planie fizycznym przejawia się jako kontrakt pomiędzy Ziemią a właścicielem horoskopu. W kontrakcie tym pozycja Ksiezyca . oznacza zobowiązania, jakie Ziemia bierze na siebie w relacjach z właścicielem horoskopu, a także na sposób i tryb realizacji tych zobowiązań. Dlatego wszelkie zażalenia i pretensje ze strony właściciela horoskopu odnośnie warunków ziemskiego bytowania należy rozpatrywać, biorąc pod uwagę poz. K., jego relację do Zodiaku, Słońca, planet i Gwiazd, a także jego posadowienie w natywniku. ”

  Zatem człowiek z Księżycem w znaku Byka, ma solidne oparcie w świecie materialnym, co przekłada się na zasób jego sił witalnych oraz stabilność emocjonalna.Oto dlaczego Ksiezyc w Byku jest mocny!

  pozdr

  Odpowiedz

 4. Posted by lisek on 29 września, 2010 at 09:31

  Cytryn, z lunarnymi Bykami może faktycznie wyraziłam się zbyt jednostronnie(ale weż poprawkę, że na zabrakło mi czasu na dokładną analizę wszystkich aspektów), zwracając uwage jedynie na „ciemną stronę mocy”:) Co do młodego pokolenia to chyba również wielkie uproszczenie. Ja mam dokładnie przeciwny pogląd. Młodzi ludzie ( przynajmniej spora ich część) świetnie zdają sobie sprawe z tego, że ich przyszłość zależy wyłącznie od ich przedsiębiorczości (a coraz częściej współpracy). Natomiast pokolenie wychowane w poprzednim systemie ma inny wzorzec myślenia. Nie będę jednak ciągnąć tego wątku, gdyż to blog astrologiczny:)

  Moniko,
  przyznaję rację:) Opisałam malutki fragment osobowości lunarnego Byka i nie zwróciłam uwagi na całość horoskopu. Faktycznie osoba, na której się skupiłam posiada Księżyc w Byku w opozycji do koniunkcji Neptun-Jowisz. Tym samym , jak mi się wydaje, pobłażanie swoim zachciankom jest tutaj sprowadzone do granic absurdu.
  Co do wywyższenia, upadku, egzaltacji (itd.) mam ambiwalentny stosunek;) Prawdopodobnie przez mój lunarny znak zodiaku;)

  Pozdrawiam serdecznie

  PS. Z niecierpliwoscią czekam na kolejne odsłony.

  Odpowiedz

  • Hmm…Bardzo lubie interakcje z odwiedzajacymi moj blog…(strasznie mnie to cieszy!:))}

   A jakiz to znak?

   pozdr

   ps.Och gdybym ja miała Ksiezyc w znaku ziemskim…!!! A tak targana tajfunem emocji ze strony Barana – z trudem czasami trzymam w ryzach ..swoja „osobę”! :)))
   Ja „zazdroszczę” im tego, iż emanuje z nich cudowny SPOKÓJ..!

   Odpowiedz

 5. Posted by lisek on 29 września, 2010 at 09:50

  To może teraz dla równowagi napiszę co mnie się podoba u lunarnych Byków:) Na pierwszym miejscu, opanowanie i dobre maniery. Na drugim miejscu, sposób przyjmowania gości („czym chata bogata” to określenie jak ulał pasujace do tego znaku) , z domu Byka z pewnością nikt nie wyjdzie głodny i niezadowolony. Na trzecim miejscu stawiam uwielbienie Byka dla wszystkiego co piękne i gustowne.

  Odpowiedz

 6. Posted by lisek on 29 września, 2010 at 09:52

  Moniko,
  doskonale rozumiem o czym piszesz w ostatnim poście. Jestem lunarnym Skorpionem.

  Odpowiedz

 7. Hmm.. Jak mówią niektórzy Skorpion, to taki hardcorowy Baran! 🙂

  pozdr

  Odpowiedz

 8. Posted by igła on 14 września, 2011 at 09:29

  A jeśli ktoś ma Księżyc w Byku ale w opozycji do Plutona? Chyba już nie jest taki spokojny:)

  Odpowiedz

  • Hmm..odczuwa przymus kontrolowania innych, bywa zazdrośnikiem i wciaz ma wrazenie ze , spokój jaki ma w duszy to jedynie cisza przed burza…!

   ale nad tym moza popracowac..

   Pozdr:)))

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: