Saturn w retrogradacji

Kontynuując   temat wpływu  retrogradujacych planet  w horoskopie urodzeniowym, pora przejść do  tzw planet pokoleniowych  : Urana i Neptuna, Plutona  oraz planety społecznej Saturna, którego wpływ w ruchu wstecznym wydaje sie szczególnie „znaczący”, czy dobitny.Zacznę  od Saturna.

W astrologii klasycznej Saturn symbolizował boga czasu-Chronosa .Uważano,  ze na Saturnie żyją  tzw”władcy karmy” tajemnicze duchowe byty,  które obserwowały   jak  ludzie wypełniają  to,  co powierzył im los.Zbuntowane dusze które w poprzednich wcieleniach nie chciały sie rozwijać, ewoluować i rosnąc  , zsyłane były ponoć  na Saturna  , gdzie po surowych i ciężkich próbach oraz cierpieniach ponownie dostają  szanse powrotu na Ziemie – na której  to mogą  znów odpracować  karmę. Konieczność tego , hamuje rozwój i wznoszenie się duszy gdyz sciaga ja w doł,  ku Ziemi….

Saturn wszak uosabia najstarsza cząstkę karmy , ktora przenosi sie* z jednego wcielenia na drugie , nie dajac  możliwości  tak lekkiego i swobodnego rozwoju jakby dana jednostka chciała .I tak dzieje się,    az karma nie zostanie „odpracowana ” do końca.Owa najstarsza czastka karmy gniecie człowieka jak wielki kamień, lezący  na drodze, który  trzeba przesunąć  albo w ogólę  zabrać .Problem w tym , ze jest on tak ciężki  iz można  to zrobić  jedynie etapami…

Saturn w retrogradacji pokazuje w jakim miejscu człowiek w poprzednim życiu  zatrzymał się  w swoim rozwoju  i na czym powinien skoncentrować  swoje siły i energie by kontynuować  poprzednia drogę.

Saturn w ruchu wstecznym , wskazuje na karme zgromadzona w ciagu kilku inkarnacji i aby ja choćby złagodzić , trzeba będzie  ze zdwojona siła  zabrac sie za dokończenie porzuconych spraw.Generalnie wskazuje iz jednostka unikała odpowiedzialnosci , nie wypelniala swoich obowiazkow .(W zakresie tematyki znaku w jakim posadowiony jest Saturn)

W tym życiu  powinna byc przygotowana, na poddawanie się  i siebie** surowej krytyce, ocenie.Los „zmusi” ja by wróciła do starych spraw i problemów . Dopóki  nie doprowadzi ich do końca  , nie pozwoli na zaczynanie nowych.Należy zrobić wszystko by otrzymana w poprzednich inkarnacjach lekcja nie poszła na marne….

Aby zrozumieć  dobitnie jak działa Saturn w retrogradacji , w życiu   konkretnych osób – prześledźmy  to na przykładzie osob powszechnie znanych.

Kuba Wojewódzki ur:02-08-1963 godz: 9:15  Koszalin

Retrogradujacy  Saturn  przebywa u niego w Wodniku( wdomu 5)  w luznej opozycji do Słonca i Merkurego  w znaku Lwa( w domu 11), oraz w sekstylu do Jowisza w Baranie (w domu 8 ) oraz kwinkunksie z Głowa smoka w Raku( w domu 10)

Jaka lekcje przyniosł mu Saturn w RX ?

Podaje za Wrońskim:

” W poprzedniej inkarnacji jednostka była zależna  od innych , ich kaprysow i woli .Nie pozwalano jej samodzielnie myslec , podejmować  decyzji tak bardzo,  iz zanikło w niej dążenie  do” posiadania własnego zycia”.Teraz ma uwolnic sie od ograniczeń  , i nauczyć  samodzielnie myśleć  i żyć ! Wyzwolic sie duchowo, mentalnie .Powinna zrozumiec swoja misje w stosunku do innych .Umiec połaczyc  zdobycze przeszłosci z potrzebami terazniejszosci.”

Moze łatwiej bedzie nam zrozumiec czasami bardzo irytujace zachowanie naszego „narodowego błazna”.

Nieznosne dla niektorych , podkreslanie własnej odmiennosci,  niezaleznosci (zwłaszca mentalnej) !!!

A takze   swoisty kompulsywny sposob mowienia , czy „prowadzenia” dialogu.(Saturn w Wodniku Rx w opozycji do Merkurego w Lwie)

To co  nieżyczliwi    obserwatorzy życia  medialnego zarzucaja mu jako -chamstwo badz anarchię , z perspektywy astrologii  karmicznej- wyglada jak zdjecie „knebla”, wypuszczenie z klatki.( a jak wielka radochę  ma przy tym -watro poobserwowac!)

Na naszych oczach Kuba dokonuje trudnego aktu  samowyzwolenia – robi to Uranowo,  w szokujacy sposob!

Z mojego punktu widzenia, byłby świetnym  managerem  , opiekunem osób  uzdolnionych artystycznie , z tzw”trudnym rysem osobowości „.A propos zdjecia ponizej: Całym zyciem Kuba udowadnia ze posiada znaki szczegolne i nie mam na mysli kolejnych samochodow! :)))


 

Oto  obraz Saturna w Wodniku- z talii kart „Symbolon tarot”


Daniel Olbrychski ur:27-02-1945,  Łowicz

Retrogradujacy Saturn Przebywa u aktora w znaku Raka (prawdopodobnie w domu 12) w kwadraturze z Neptunem w znaku Wagi.

Podaje za Wrońskim:

„Jednostka cechowało  mocne przywiązanie  do życia  rodzinnego, domowego w którym  żyła  od urodzenia aż  do śmierci.Rodzicielski dom był twierdza , która  chroniła przed niewygodami i nieszczęściami .Starała  się  nie pokazywać  publicznie , bojąc  się  ludzi ; stała się  niewolnikiem rodziców  i krewnych .Bez ich wskazówek  nie była w stanie podjąć  żadnej  decyzji .W obecnym życiu  człowiek ten musi uwolnić  się  od obciążeń , braku samodzielności .Powinien poznawać  inne modele życia , duzo podróżować .W drugiej połowie życia  powinien zbudować  dom, założyć  rodzinę   i osiąść  na stałe.”


Analizujac horoskop Daniela Olbrychskiego , możemy  zrozumieć  dlaczego zajmując  się  wiedza ezoteryczna , człowiek winien mieć   szczególna  dojrzałość  i wiedzę psychologiczna .Niczym przestrogę słyszymy często,  iz zagłębiając  się  w badanie powiązań  karmicznych, „zaciera się  granica miedzy dobrem a złem”.

Zycie prywatne aktora , moze wydawać  się  totalnym chaosem…Trzykrotnie żonaty: z Monika Dzienisiewicz z ktora ma syna Rafała.Perypetie, wzajemne oskarżenia, jakie odbywały   sie na łamach prasy i telewizji , miedzy ta dwójka   sa szokujące . Z Zuzanna Łapicka , z którą  ma córkę, oraz związek  z niemiecka aktorka Barbara Sukowa, ktora urodziła mu syna.

Z jednej strony silna potrzeba posiadania dzieci i rodziny, z drugiej niemożność  odnalezienia się  w roli ojca.Neptun w znaku Wagi ” mamił” aktora obietnica harmonijnego partnerstwa..Jak wcześniej  pisałam Saturn w retrogradacji to zaniedbania z wielu wcieleń  ,  w tym przypadku znak Raka ewidentnie wskazuje na obowiązek   rodzicielstwa….zwłaszcza  ze prawdopodobnie  znajduje się   on w domu 12 (min odpowiadającym  za nasze duchowe długi do spłacenia)Przypadek ten , dotykający intymnych relacji rodzinnych,

zdaje się   być szczególnie trudny do przeanalizowania i jawi  jako problem etyczno- moralny …..dużego kalibru.

Czyżby  rola ojca była najtrudniejsza w jego zyciowym dorobku???


* łatwiej mozna zrozumiec pojecie stosowane przez np: Leona Zawadzkiego „złoze karmiczne”

** mozemy mieć  bardzo silnego autocenzora , jak i spotykac sie z bolesna krytyka osob trzecich.

22 Komentarze

 1. Ostatnimi czasy pojawiła się we mnie taka myśl, czy, dajmy na to horoskop jakiegoś bardzo lubianego przez nas pisarza i zestaw jego planet w stosunku do naszego, ma takie samo znaczenie ( czyli on pisarz) jak na przykład, brat, czy ojciec ?
  Jakieś dwa lata temu pokochałam pewnego pisarza, nie wprost, a za jego ostatnią książkę, właściwie spowiedź, i co ciekawe, czytałam ją okropnie długo, żeby mi się za szybko nie skończyła( autor nie żyje)
  Pod wpływem tylko czytania tego co pisał , dokonałam w swoim życiu wielu zmian, pozytywnych , jak myślę. Ostatnio, tak niby przez przypadek natknęłam się na jego nową, zupełnie przedśmiertną, ostatnią, chyba tym razem spowiedź, dialog z synem ( ale jota w jotę, moje pytania). Poszperałam w necie i tak szybo znalazłam jego horoskop ( nie szukając akurat horoskopu) W związku z tym, jak go już znalazłam, zrobiłam sobie porównawczy, tzn. nałożyłam jego na swój i wyszło coś ciekawego. Nasze mandale były totalną odwrotnością, tzn. tam dokąd ja zmierzam Mc, on odszedł, a i przyszedł Dsc, a tam gdzie ja rozpoczynałam życie, Asc, on miał dsc, natomiast jego saturn, o którym piszesz, stoi w moim domu partnerskim, jak wół w ścisłej koniunkcji do dsc i opozycji do asc. Czy pomimo nierealności takiego pomysłu , łączy mnie z tym człowiekiem, jakaś karma? Wiesz , gdy spoglądam na jego zdjęcia, mam taki dziwny w sobie „niepokój” zupełnie, tak sam jak wtedy, gdy spoglądam na zdjęcia zmarłych krewnych, byłych facetów, ale osób z którymi wiązały mnie jakieś emocje, uczucia, los itd.
  Będę wdzięczna za jakaś podpowiedź.
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

 2. Wszystko ma swoją reprezentację w świecie astralnym czy mentalnym, także słowa i książki. Autor pisząc książkę tworzy egregora, a czytelnik podłączając się do tego egregora otwiera w sobie kanał do poznania wertykalnego. Od niego zależy, jak głęboko zespoli się z dziełem autora.
  Trochę to oszołomskie, ale chodzi w rzeczywistości o to, że czytając to, co nas porywa – idziemy dalej, niż autor sam dotarł. Słowa autora uruchamiają wiele mechanizmów subtelnego poznania w nas samych, analizujemy swoje emocje (ciało astralne) czy myśli (ciało mentalne) albo prawo przyczynowo-skutkowe, które doprowadziło nas do autora czy książki (ciało kazualne).
  Dotarłaś do ciała kazualnego, czyli miejsca, gdzie Twoja karma jest złączona z karmą autora. W życiu każdego człowieka występuje od zawsze ten sam zestaw znajomych, przyjaciół – osób, które nieustannie towarzyszą nam przez kolejne wcielenia. Twój pisarz jest z Tobą związany, a raczej był. Dotarło do Ciebie echo waszej wspólnej przeszłości. Być może, następnym razem spotkacie się osobiście.
  Jeśli chcesz, podaj swoją datę urodzin i pisarza. Popatrzę na horoskopy. Może coś więcej da się zobaczyć?

  Odpowiedz

 3. Posted by Pherenike on 5 sierpnia, 2010 at 08:18

  Witam, Ciekawi mnie co się dzieje gdy uran i neptun są Rx., jest o Saturnie, a o pozostałych planetach osobistych zabrakło, choć jest zapowiedziane w tytule… 🙂 Ciekawią mnie wymienione przeze mnie planety ponieważ są one w moim horoskopie w Rx i chciałabym wiedzieć co to znaczy? Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale obie planety są w Strzelcu, uran w XI domu, a neptun w XII …

  Odpowiedz

 4. Posted by Pherenike on 5 sierpnia, 2010 at 08:19

  mała poprawka: chodzi oczywiście o planety pokoleniowe… 🙂

  Odpowiedz

 5. Posted by Pherenike on 5 sierpnia, 2010 at 13:13

  hmm… 😉

  Odpowiedz

 6. Witam!

  Oczywiscie bedzie o Uranie i Neptunie…niebawem..:)

  Dziekuje za zainteresowanie…Pozdr

  Odpowiedz

 7. Posted by lisek on 21 sierpnia, 2010 at 15:49

  Witam,
  szalenie ciekawy artykuł. Jeszcze chyba nie spotkalam się z tak merytorycznie poprowadzonym wątkiem, dotyczącym planet w retro. Ja osobiście jestem posiadaczką Urana ( w XII domu, ale w odleglości dwustopniowej od ascendentu, w znaku Skorpiona) i Neptuna (w drugim domu, w znaku Strzelca) w retrogradacji, dlatego z niecierpliwoscią oczekuję na artykuł dotyczący „ruchu wstecznego” tych planet. Ciekawa jestem w szczególności jak przejawia się retrogradujący Uran na ascendencie i jakie lekcje karmiczne mam w związku z tym do odpracowania (sądząc po bogatym VIII domu – jest tego sporo).
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz

 8. Gdy czas pozwoli, postaram się rozpisać szczegółowo położenie planet w RX…, w znakach i domach.

  pozdr

  Odpowiedz

 9. Posted by lisek on 22 września, 2010 at 14:20

  „Gdy czas pozwoli, postaram się rozpisać szczegółowo położenie planet w RX…, w znakach i domach.”

  już się nie mogę doczekać:) Chętnie dorzucę swoje spostrzeżenia na temat retrogradujacego Urana w XII domu w Skorpionie .

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

 10. 🙂 Dziekuje…Postaram sie zrobic to..szybko!

  Odpowiedz

 11. Witam
  Ja mam Saturna w retrogradacji w Raku w 9 domu. I teraz gdy rozpadł się mój związek
  to mam poczucie niespełnionej misji i wrażenie, że znowu nawaliłam i mi się nie udało odrobić lekcji i będę to musiała przerabiać jeszcze raz. Nie wiem czy słusznie ale takie mam przeczucia. Pozdrawiam

  Odpowiedz

 12. Witam..!

  Saturn w Raku ma za zadanie rozbudzic , rozwinac takie cechy jak : oddanie, opiekunczosc , wobec dzieci, krewnych ..nawet tych z ktorymi nie potrafimy zyc , ktorych postawa i wartosci sa nam…obce…

  Bardzo trudna to lekcja!
  Pozdr

  Odpowiedz

  • Witam
   Dziękuję za odpowiedź.
   Rzeczywiście od zawsze
   zajmowałam się i opiekowałam wszystkimi
   ponieważ jestem najstarsza z 5 rodzeństwa.
   Później musiałam opiekować
   się swoim synkiem, który wymagał szczególnej uwagi
   i troski. I chociaż czasami się głupio
   buntuję nie nie pomogę to i tak na koniec
   pomogę.Zawsze powtarzałam, że taka moja karma.
   Widocznie się nie pomyliłam.
   Pozdrawiam Ania

   Odpowiedz

 13. Posted by gosia on 15 kwietnia, 2012 at 20:48

  A jak zintrepretować saturn rx w solariuszu w VIII domu (w trygonie do słońca, chirona, neptuna i merkurego w 1 domu – w wodniku) a w opozycji lużnej z jowiszem w II domu

  Odpowiedz

 14. Posted by gosia on 19 kwietnia, 2012 at 06:58

  Halo! Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedż – Co znaczy saturn rx w Wadze w 8 domu w solariuszu???
  Saturn rx tworzy trygon ze słońcem, neptunem, merkurym i chironem w I domu (słońcew w wodniku, chiron, merkury i neptun na początku ryb) oraz luźną opozycje z jowiszem w II domu w byku????. Pozdrawiam…

  Odpowiedz

 15. Witam! Nie powinno sie interpretowac wyrywkowo skladowych kosmogramu, bez znajomosci CAŁOSCI…Jednak Saturn w tej konfiguracji moze dotykac spraw majatku, cudzych pieniedzy, spadkow..ale takze zdrowia …Nawołuje do skupienia sie na przepisach, normach zdrowotnych, powagi w ww sprawach..Kryzys mozna rozwiazac dzieki znajomosci PRAWA, ale takze dzieki odwolaniu sie do wlasnego sumienia…Pozdr

  Odpowiedz

 16. Posted by gosia on 19 kwietnia, 2012 at 18:05

  Bardzo dziękuje za te informacje, zaintrygowało mnie dlaczego zdrowia to może dotyczyć? jak to można wyczytać z tych danych?
  Bardzo mnie intryguje sposób interpretacji horoskopu a szczególnie (nie wiem dlaczego?) solariusza, jeśli nie sprawi to kłopotu chętnie wyślę solariusz na emaila. Pozdrawiam

  Odpowiedz

 17. “Saturn w retrogradacji PachnieWitch” was a good blog post.
  If merely there were more weblogs such as this particular one
  on the actual net. Anyway, many thanks for ur precious time, Jannie

  Odpowiedz

 18. Posted by Margollo on 27 kwietnia, 2013 at 16:52

  Dzień dobry!
  Chciałabym podpytać o Saturna w ruchu wstecznym w 2-gim domu w Lwie. Czy słusznie interpretuję takie położenie jako naukę zarabiania np. na nieruchomości? Czy też bardziej może chodzić o naukę oszczędności, nie wydawania na zbytki? Pozdrawiam serdecznie!

  Odpowiedz

 19. Dobrze pan( pani) interpretuje .Saturn w Lwie symboizuje trwaly nawyk do zycia w tzw wyzszych sferach , a co za tym idzie przekonanie o koniecznosci znalezienia sie w spolecznej i matrerialnej elicie .Bywa to niebezpieczne , gdyz powodowac moze wieczny niedosyt, chorobliwe ambicje i niemoznosc doceniania „prostych przyjemnosci” .W tym zyciu nie warto obnizac lotow, ale na pewno zalecana jest pokora i hojność:)
  .

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: