Planety osobiste w retrogradacji

Retrogradacja (RX)   ma miejsce gdy planeta pozornie zwalnia swoj ruch, zatrzymuje się, a następnie zaczyna poruszać  się  po orbicie  w przeciwnym kierunku.Planeta” przyzwyczajona” do swego zwykłego, stabilnego tempa, przerywa ruch do przodu ( co symbolizuje zdobywanie nowych doświadczeń)  i wraca po własnych śladach  przez uprzednio przekroczone stopnie zodiaku ( symbolizujące  przeszłe doświadczenia).

Pomiędzy  tymi dwoma rodzajami ruchu występuje  okres nazywany „faza stacjonarna”, kiedy to planeta pogrąża  sie w bezruchu…

Fakt  ze stan retrogradacji jest iluzja astronomiczna ( wywołana przez przyspieszenie  ruchu Ziemi)  nie umniejsza psychologicznego wpływu jaki wywiera ona na osobowość  czło0wieka!

Wpływ planet w RX jest ukryty , reprezentują  one cechy charakteru działające  na subtelnym  poziomie, niedostrzegalne od razu.Planety retrogradujace  stymulują  powrót  do poprzedniego stanu świadomości  czy tez do „niedokonczonych”  spraw- mających  źródło w głebi nieświadomości.Odkrycie  ich wpływu wymaga  refleksyjno kontemplacyjnego  doświadczenia.Dobrze ” wykorzystana ” energia   planety będącej  w ruchu wstecznym możne prowadzić  do wewnętrznego  oświecenia , lub odkrycia niezwykłego talentu ( jaki przynosimy ze sobą  na świat , z poprzednich wcieleń) .Wykorzystana niewłaściwie  może  niestety przynieść  rozbicie psychiki, dezintegracje osobowości , alienacje ….

Jeśli  w horoskopie urodzeniowym planety osobiste ( Mars, Wenus, Merkury)  sa w retrogradacji- rzeczywiste cechy charakteru beda skrywane.Natomiast gdy Słońcem , Księżycem  lub Ascendentem rządzi  planeta wchodząca  w ruch wsteczny, osoba może  wydawać  się  nieśmiała , a jej sposób  bycia pełen wahan i niepewności  zwłaszcza w zetknięciu  z nowymi życiowymi  sytuacjami.

Przeciętnie  horoskop zawiera dwie planety w RX, natomiast gdy brak jest planet  cofających  sie  mamy do czynienia z człowiekiem bezpośrednim  i mniej skomplikowanym.

I tak ,gdy w ruchu wstecznym znajduje sie:

Merkury : Planeta zdolności  umysłowych i ogólnie  rozumianej komunikacji, powoduje iz  procesy myślowe  wydaja się  byc głębsze.Osoba jest bardzo wrażliwa   i posiada wrodzona zdolność  wczuwania sie w położenie innych, nie ocenia  pochopnie.Łatwiej wyraża  siebie w piśmie  niż  mowie.

Niezbyt chetnie odkrywa swoje prawdziwe poglady, posiada swoista rezerwe mentalna(wypowiada sie rzeczowo, acz krotko) Na  niwie kontaktow społecznych , osoba taka moze wydawac sie uposledzona , nieporadna, mało błyskotliwa.To krzywdzaca, bo powierzchowna ocena.

Karmicznie wskazuje na umysł, który  z natury jest refleksyjny i skłonny do kontemplacji na rożnych  poziomach świadomości …Racjonalny umysł ustanawia silna wiez z potężną  trescia nieświadomości.

Penetracja owych treści  przy  jednoczesnej nieumiejętności  zwerbalizowania  efektów wewnętrznych odkryć, może  frustrować .

Występuje tu dziwne  roztargnienie połączone z niezwykła zdolnością  zapamiętywania  niuansów, na które inni nie zwracają uwagi.Merkury w Rx  pomaga pisarzom i poetom.Dobre aspekty Merkurego z Ksiezycem, Jowiszem, Wenus  mogą  popchnąć  ku zawodom artystycznym.

Postaci znane  , które urodziły się  z Merkurym w retrogradacji:Nostradamus, F.Chopin, S.Dali, E.Fromm, Marek Grechuta, Olga Lipińska, Renata  Dancewicz, Grzegorz Skawiński .

Wenus :Osoba posiadająca w horoskopie  te planetę w ruchu wstecznym, nie zawsze jest zdolna do okazywania uczuć (bez względu  na to , jak  są one głębokie )

Wszelkie demonstrowanie emocji może  byc szczególnie   trudne a osoba nieśmiała.Zazwyczaj proces dojrzewania przebiega relatywnie dłuzej…

Watpiac w swoje  umiejetnosci odnajdywania radosci w kontaktach z otoczeniem, poszukuje  emocjonalnego spełnienia we wlasnym wnetrzu ( człowiek taki szuka samotnosci i izolacji)

Na zewnatrz moze  uchodzic za „odludka”….Z tego powodu pozniej w zyciu  (jesli wogole)   osiaga prawdziwa satysfakcje w miłosci i intymnych relacjach uczuciowych.

Wazne by człowiek , z Wenus w ruchu wstecznym , nauczyl sie  analizowac swoj system wartosci a nawet zaleznosci.To  pozwoli mu poczuc sie swobodnie,oraz umozliwi ujawnienie roznych stron osobowosci, w zrownowazony sposob.Kolejnym krokiem jest przebadanie motywów , które  skłaniają  go do obdarzania miłoscia i uczuciem,  gdyz  najczesciej trudno to zrozumiec jemu i innym!

Poniewaz działaja tu nieswiadome czynniki- uczucia te moga wydawac sie  irracjonalne lub  powstałe z potrzeby kaprysu!

Wenus patronuje nie tylko  zyciu uczuciowemu,  poszukiwaniu piekna ale takze wyznawanym wartosciom.Ludzie Ci  nie sa ukierunkowani na  gromadzenie dobr materialnych .Bardziej interesuje ich wewnetrzna wartosc, tego co posiadaja.Niektore osoby  z powodu konfliktu wartosci własnych  ze  spolecznymi , moga miec powazne problemy  z zapewnieniem sobie bezpieczenstwa materialnego.

Karmicznie Wenus w RX   przynosi potrzebe samoakceptacji,   uzdowienia stosunku do fizycznosci ( zwłaszcza u kobiet),  odkrycie zdolnosci artystycznych.

Postaci znane  , które urodziły się  z  Wenus  w retrogradacji: Michala Anioł, ,  Adolf Hitler, Jodie Foster, Dorota Zawadzka, Edyta Bartosiewicz

Mars:Czerwona planeta odpowiada za popęd  do uzewnętrzniania energii witalnej.Planeta ta funkcjonuje swobodnie, gdy może  bez przeszkód, z impetem rzucać  sie w swiat materialny, dynamicznie stawiać  czoło wyzwaniom i zdobywać kontrole nad okolicznościami.

Mars będący  urodzeniowo w retrogradacji , ma problem z uzewnętrznianiem   agresywnych impulsów  i kierowaniem ich na konkretne cele.Retrogradacja sprzyja  internalizacji energii, toteż  człowiek sprawia wrazenie spokojnego, łagodnego, mało asertywnego, biernego.To pozory….

Wewnątrz  jednak nie potrafi się  rozluźnić, gdyż  stłumiona energia gromadzi sie w organizmie, powodując subiektywne napięcie, o charakterze psychosomatycznym.

Trudno zrozumiec co popyche te osobe do działania , sa to subiektywne , wewnętrzne  bodźce .Motywacja do aktywności  wywodzi się

z nieświadomych warstw psychiki, wiec człowiek nie zdaje sobie z niej sprawy!

Bezposredni brak inicjatywy oraz przedsiębiorczości   moze byc mylacy,  bo w odosobnieniu opracowuje  on strategie.( wkracza do akcji z opóźnieniem , czekajac na tzw „właściwy moment”)

W kosmogramach mężczyzn Mars w ruchu wstecznym , który  tworzy dodatkowo trudne połączenia  z innymi planetami  (Słonce, Pluton, Saturn) może  prowadzić  do nadmiernych zahamowań, trudności  z orientacja seksualna, a nawet  z potencja .

Jesli ktos nadmiernie tłumi w sobie impulsy życiowe   , jego ciało staje się  centrum  wylądowań  energii o ogromnym napięciu.

Osobom tym groza stany zapalne i infekcje  bardzo skomplikowane  i oporne na leczenie.Szczególnie gdy Mars  leży w  Pannie , Skorpionie  lub przebywa w 1, 6, lub 8 domu.

Postaci znane  , które urodziły się  z Marsem w retrogradacji: Toulouse-Lautrec, Sigmund Freud, Al Capone , Lord Byron, Tomasz Kammel, Kalina Jędrusik , Grzegorz Skawiński, Jan Tomaszewski

One response to this post.

  1. Posted by Ginos on Lipiec 21, 2016 at 11:09

    Dzień dobry

    A jak ktoś ma trzy planety w ruchu wstecznym i do tego tzw. ciężkie czyli Uran, Neptun oraz Pluton czy to znaczy, że taka osobowość będzie skomplikowana dla otoczenia?

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: