Horoskopy znanych ludzi- Olga Jackowska (Kora)

Nawiązując do życiowej ścieżki wyznaczonej przez progresywne Słońce, którą opisuje Andrzej Cedzyński na swoim blogu Astrogeneza, chciałabym pokazać jak ważne i istotne są progresje na konkretnych przykładach.
Jednym z ciekawszych jest przykład Olgi Jackowskiej, znanej jako Kora z zespołu Maanam.

„Jestem depresyjna od urodzenia. Jako małe dziecko popełniałam nieustanne samobójstwa. Uważałam, że urodziłam się przez pomyłkę, więc chciałam ze sobą skończyć „- wyznaje gwiazda cytat pochodzi z miesiecznika „Wprost” i dalej:

„Depresyjna była od zawsze. Wielokrotnie podejmowała próby samobójcze. W wieku 17 lat prawie jej się to udało. Miała ciężkie dzieciństwo. Dorastała w nędzy. Z mamą, repatriantką ze Lwowa, tatą urzędnikiem, trzema braćmi i siostrą mieszkała w Krakowie. W suterenie. – Ojciec jest dla mnie abstraktem, umarł, gdy byłam mała – wspomina. Mama często chorowała. 3-letnia Olga (to prawdziwe imię Kory) wraz ze starszą o 7 lat siostrą Anną (dziś prawniczką) trafiła na kilka lat do domu dziecka sióstr prezentek w Jordanowie. Dlatego nie znosi tłumów i jest samotnikiem. Wśród wspomnień z tamtych lat przeważają złe. Zakonnice karały, upokarzały za byle przewinienia. Zakazywały kontaktów z rodzeństwem. A w młodej Oldze rósł bunt. – Czułam do świata złość, a do matki pretensję, że nie miałam tak dobrze jak inne dzieci. Nie umiałam zrozumieć, że mama nie jest niczemu winna. Po śmierci taty dorabiała, szyjąc szmaciane lalki. Patrząc z perspektywy lat na jej trud i poświęcenie, widzę fantastyczną kobietę. Żyję dzięki jej miłości. Kiedy zmarła, Kora miała 20 lat. – Brak mi jej. Jako osierocona jestem bardziej dziecinna niż inni. Chcąc wyrwać się z marazmu, lgnęła do artystów. Cytat pochodzi z miesięcznika „Claudia”

Olga Aleksandra Ostrowska urodziła się  08-06-1951 w Krakowie ,w rodzinie urzędniczej jako najmłodsza z pięciorga rodzeństwa. Dokładna godzina urodzenie nie jest znana, ale po rektyfikacji  jest prawdopodobne iz posiada asc w Skorpionie.


Słonce artystki wraz z Marsem, Lilith, w Bliźniętach plus Uran w Raku w domu 8 horoskopu, zwanego domem śmierci  i transformacji   -plus asc w znaku Skorpiona  ukazują  ogrom przeżyć na granicy „życia i śmierci”.

Chiron w Koziorożcu w domu II,  wskazuje na doświadczenie skrajnego ubóstwa, a IV dom  w znaku Ryb( mamy tam również Głowę smoka)   może wskazywać na patologiczne otoczenie,  a także  role placówek opiekuńczych, dzięki którym przetrwała ciężkie lata. Jednakże  w jednej z nich spotkało ja traumatyczne  przeżycie molestowania seksualnego , w wieku 10, 12 lat.Czyli dokładnie wtedy gdy progresywne Słonce artystki  weszło w koniunkcje z urodzeniowa Lilith ( wszystko  to w domu 8 horoskopu)

To wciąż powraca. Pamiętam, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu się poskarżyć” – mówiła w rozmowie z „Wprost” Kora Jackowska. Swoją historię opowiada w piosence „Zabawa w chowanego”.

Matka Olgi umiera  dokładnie wtedy gdy progresywne Słonce dochodzi do Urana w Raku  (również w domu 8 ) To rok 1971, Olga ma wtedy lat 20.

Matka zdołała zaszczepić Oldze miłość do książek, i muzyki. Jako samotnik z natury -spędzała czas głównie na słuchaniu radia, oraz  obcowaniu z przyroda.

Uran popchnął ją ku działaniom happeningowo – artystycznym. Staje się jedna z pierwszych w Polsce Hippisek, znajdując bratnie dusze i pierwszego męża w światku artystycznym Krakowa.

Jowisz w znaku Barana  w domu piątym odpowiadający za kreatywność i twórczość –  popchnął ja ku eksperymentom  i wykreował na lidera   nurtu” zimnej fali ” w polskiej muzyce rockowej.

Przyjaciół opisuje Neptun w wadze  domu 11 , a jako ze znajduje się w opozycji do Jowisza  narażona była na obcowanie z ludźmi uzależnionymi, bohema artystyczna ….sama także  przyznaje się do zażywania środków odurzających.

Debiut sceniczny  dokonał  się w lutym 1976 r, w klubie „Aspirynka”.Wystąpiła  z Markiem Jackowskim oraz Milo Kurtisem  (założycielami grupy Maanam.Olga przyjmuje pseudonim sceniczny Kora ( to reminiscencje z dzieciństwa   – gdy  czuła mistyczna wieź z drzewami)

W tym czasie nadal pozostaje pod wpływem rewolucyjnego i bezkompromisowego Urana .Od początku   wizerunek jak i twórczość  artystki  budzi zdumienie, szok.Zachwyt u młodego pokolenia.

Kora w niezwykle poetycki sposób maluje obraz komunistycznej ,klaustrofobicznej  rzeczywistości. Przełomowy okazuje się koncert w Opolu 1 980 r.

Z hippiski Kora przeistacza się w pełna niepokojącego wdzięku , punkowe.Wizerunek  przesiąknięty jest „mroczna seksualnością”, a także można zauważyć elementy  androgynizmu.

Artystka goli   głowę , ubiera się po męsku .Jej Słonce jest w koniunkcji z Marsem.Przyznała po latach iz nie lubi w sobie cech kobiecych jak np : duże piersi. Fascynują ja natomiast i dąży poprzez choćby ćwiczenia  Jogi, do szczupłego, kościstego  wyglądu.

Maanam podbija rynek muzyczny, intensywnie pracują  i koncertują  w Polsce i za granica.Powstają liczne  przeboje „kocham cie kochanie moje” nie schodzi z listy przebojów programu III.

Po wyczerpującej  trasie   koncertowej, w wyniku konfliktów  personalnych w zespole, oraz postępującemu „zmęczeniu  materiału”  a także  skomplikowanej sytuacji rodzinno-małżeńskiej , Maanam zawiesza działalność.

Wenus progresywna artystki przechodzi do znaku Panny, a Księżyc  wchodzi do domu 12.w znak Wagi)   następuje    separacja, artystka cierpi na depresje .zostaje sama z synami….próbuje  odzyskać  utracona  w ferworze życia scenicznego równowagę.

W maju 1991 następuje  come back .Zespól  powraca w klasycznym składzie , zaczynając  wszystko od początku .W lipcu nagrywają   pierwsza w nowej dekadzie płytę  :”Derwisz i anioł” która  okazuje się wielkim sukcesem na rodzącym  się  w Polsce rynku fonograficznym.

Mars progresywny Kory,łączy się z Uranem natalnym, a Merkury dociera do Plutona w Lwie, który przebywa na MC – wskazując  na nowy etap w karierze. Muzyka zachwyca kolejne pokolenie słuchaczy.

Kora wydaje się  być  spokojna, kwitnąca ,  pogodzona z sobą  i światem….

Kolejne lata to artystyczna prosperity,  artystka i jej zespól  zdobywają   nagrody, dużo  koncertują   a także   uzyskują  poważne  profity finansowe ze swojej działalności .Słonce progresywne wchodzi w znak Lwa łącząc  się  z jej urodzeniowym Księżycem  i Wenus.

Kora współpracuje z byłym mężem, kolejnym partnerem (ojcem drugiego syna) Kamilem Sipowiczem (nota bene Lwem) a także  dorosłymi  już  synami.Kupuje piękny  dom, żyje  w harmonii , bryluje w mediach.

Twórczość wchodzi w fazę  spokojniejsza….Dominują ballady o miłości, a teledyski utrzymane sa w konwencji „teatralnej”.

Nie jest tajemnica iz Kora cierpi na nawracające  depresje.Demony przeszłości  nie dają spokoju,  klka dni temu postanowiła ” rozprawić się z przeszłoscia”  poprzez  premierę piosenki i teledysku pt”Zabawa w chowanego”.

Jest to artystyczny protest przeciwko zjawisku molestowania dzieci.Progresywny Księżyc  wszedł  w koniunkcje z Saturnem  urodzeniowym artystki.

Niedawno tez głośno było o konflikcie i ostatecznym zakończeniu  współpracy  z byłym mężem, założycielem  zespołu „Maanam”.Kora nie może  występować  pod szyldem  dawnego zespołu…

Za ok 3 lata progresywne Słonce piosenkarki połączy  się z  Plutonem w 18 st.Lwa.Pluton przynieść może  dolegliwości zdrowotne , zwłaszcza w obrębie układu krążenia.Czy Kora wycofa się  ostatecznie z życia artystycznego?

Czy tez kolejny raz odnajdzie w sobie nadludzkie siły i odrodzi niczym Feniks z popiołów….?

Czas pokaże….


One response to this post.

  1. […] na początek znane Bliźnięta:  Olga Jackowska (Kora) […]

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: